Nadměrná obuv - jaké velikosti a značky?

Jak velké boty lze vlastně sehnat? Kompletní rozsah nadměrných velikostí a jaké značky je nabízejí se dozvíte v článku.


Dámská nadměrná obuv

Dámská obuv vel. 42
Dříve výjimka, ale dnes se jedná u řady solidních značek o v podstatě běžnou velikost. Tuto velikost naleznete v nabídce "nadměrkových" stálic Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Axel, Gabor, Jomos, Semler či Romika. Nabízí ji však i jinak převážně na standardní velikosti orientované značky jako Rieker či Relaxshoe.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 42 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 8.

Dámská obuv vel. 43
Dámskou velikost 43 najdete v nabídce několika odvážnějších "standardních značek", nicméně tady už začíná opravdový "nadměr". Doporučujeme proto vybírat z široké nabídky specializovaných značek jako Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Axel, Gabor, Jomos, Semler či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 43 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 9.

Dámská obuv vel. 44
Nadměrná velikost již výhradně v režii "nadměrných" značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Gabor, Jomos, Semler či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 44 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 9,5.

Dámská obuv vel. 45
V minulosti největší dostupná dámská velikost. Velikostí 45 končí i sortiment většiny specializovaných značek - De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Gabor, Jomos, Semler, Josef Seibel či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 45 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 10.

Dámská obuv vel. 46
Největší dostupná dámská velikost obuvi. Začíná se objevovat v nabídce značek De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Gabor, Jomos a Semler
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 46 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 11.

 

Pánská nadměrná obuv

Pánská obuv vel. 47
Hraniční velikost 47 nabízí jako své maximum několik standardních značek, nejširší nabídku naleznete u značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, OlangKilltec či Moleda - Prestige.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 47 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 12.

Pánská obuv vel. 48
Pánské boty ve velikosti 48 naleznete už pouze v nabídce nám dobře známých specializovaných značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, Meindl, Jomos, Olang, Killtec či Moleda - Prestige. Sportovní boty New Balance byste ve vel. 48 bohužel hledali marně - značka nabízí vel. 47,5 (vzhledem k primárně US číslování odpovídá spíše klasické 47) a poté rovnou až vel. 49.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 48 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 13.

Pánská obuv vel. 49
Velikost 49 je největší velikost, ve které sežnete oblíbené "Prestižky" od Moledy. Jinak samozřejmě můžete vybírat z našeho osvědčeného seznamu Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, Olang, Killtec.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 49 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 14.

Pánská obuv vel. 50
Donedávna maximum v naší nabídce. Velikostí 50 končí i většina "nadměrných" značek. Ve vel. 50 tedy můžete ještě vybírat z kompletního seznamu našich značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, Olang, Killtec.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 50 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 15.

Pánská obuv vel. 51 - 55
Pánské velikosti nad 50 jsou už "nadměr v nadměru". Největší boty na světě vyrábí již jen několik málo značek u nás reprezentované trojicí New Balance, Meindl a Jomos.

  • Meindl specializující se na špičkovou outdoorovou obuv s voděodolnými Gore-Tex membránami nabízí boty do velikosti 52.
  • Jomos nabízející dokonale pohodlnou obuv vyráběnou vysoce odolnou technologií přímého nástřiku končí velikostí 53.
  • New Balance pak dokáže obout i skutečné obry s velikostí bot do čísla 55. 

Kompletní nabídku pánské obuvi velikostech 51 až 55 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikosti UK 16, 17 a 18 (v případě specifického číslování New Balance pak 15,5; 16,5; 17,5; 18,5; 19,5).

 

Délka obuvi značená její velikostí však pro zákazníky s větším chodidlem nemusí být vždy dostačující údaj. Velmi důležitou roli v nadměrných velikostech hraje i šíře bot. Vše o šířkách obuvi se dočtete v našem předchozím článku.

Katalog

Novinky

11. 02.

Nová kolekce nadměrných bot Mustang 2019

Právě jsme začali naskladňovat první modely z…

05. 02.

Nová kolekce lodiček De Plus

Plesová sezóna je tu a proto jsme pro Vás…

01. 02.

První nadměrné modely Gabor 2019

Gabor nás letos trošku překvapil a modely z…

Kategorie
Velikost

Vaši e-mailovou adresu budeme používat pro zasílání pravidelných informací o novém zboží (cca 1x za měsíc), slevových kuponů a dalších relevantních novinek. Pokud se Vám naše e-maily nebudou líbit, můžete se kdykoliv odhlásit kliknutím na odkaz v patičce každého e-mailu. Podrobnosti o tom, jak chráníme Vaše osobní údaje naleznete v Podmínkách ochrany osobních údajů.

Vše o nákupu

Kontakt

E-mail: info@obuvnadmerna.cz

Tel.: +420 778 402 359

Značky

Co byste u nás zlepšili?
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.