Zavolejte nám (Po-Pá 9-17, So 8-11, Ne 14-16)

Nadměrná obuv - jaké velikosti a značky?

Ondřej Urbánek 05. 01. 2017 Jak vybrat?

Jak velké boty lze vlastně sehnat? Kompletní rozsah nadměrných velikostí a jaké značky je nabízejí se dozvíte v článku.

Dámská nadměrná obuv

Dámská obuv vel. 42
Dříve výjimka, ale dnes se jedná u řady solidních značek o v podstatě běžnou velikost. Tuto velikost naleznete v nabídce "nadměrkových" stálic Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Axel, Gabor, Jomos, Semler či Romika. Nabízí ji však i jinak převážně na standardní velikosti orientované značky jako Rieker či Relaxshoe.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 42 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 8.

Dámská obuv vel. 43
Dámskou velikost 43 najdete v nabídce několika odvážnějších "standardních značek", nicméně tady už začíná opravdový "nadměr". Doporučujeme proto vybírat z široké nabídky specializovaných značek jako Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Axel, Gabor, Jomos, Semler či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 43 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 9.

Dámská obuv vel. 44
Nadměrná velikost již výhradně v režii "nadměrných" značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Gabor, Jomos, Semler či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 44 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 9,5.

Dámská obuv vel. 45
V minulosti největší dostupná dámská velikost. Velikostí 45 končí i sortiment většiny specializovaných značek - De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Mustang, Remonte, Gabor, Jomos, Semler, Josef Seibel či Romika.
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 45 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 10.

Dámská obuv vel. 46
Největší dostupná dámská velikost obuvi. Začíná se objevovat v nabídce značek De Plus (dříve Di Janno a Thomas Line), Gabor, Jomos a Semler
Kompletní nabídku dámské obuvi velikosti 46 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 11.

 

Pánská nadměrná obuv

Pánská obuv vel. 47
Hraniční velikost 47 nabízí jako své maximum několik standardních značek, nejširší nabídku naleznete u značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, OlangKilltec či Moleda - Prestige.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 47 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 12.

Pánská obuv vel. 48
Pánské boty ve velikosti 48 naleznete už pouze v nabídce nám dobře známých specializovaných značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, Meindl, Jomos, Olang, Killtec či Moleda - Prestige. Sportovní boty New Balance byste ve vel. 48 bohužel hledali marně - značka nabízí vel. 47,5 (vzhledem k primárně US číslování odpovídá spíše klasické 47) a poté rovnou až vel. 49.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 48 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 13.

Pánská obuv vel. 49
Velikost 49 je největší velikost, ve které sežnete oblíbené "Prestižky" od Moledy. Jinak samozřejmě můžete vybírat z našeho osvědčeného seznamu Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, Olang, Killtec.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 49 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 14.

Pánská obuv vel. 50
Donedávna maximum v naší nabídce. Velikostí 50 končí i většina "nadměrných" značek. Ve vel. 50 tedy můžete ještě vybírat z kompletního seznamu našich značek Josef Seibel, De Plus (dříve Di Janno), Mustang, New Balance, Meindl, Jomos, Olang, Killtec.
Kompletní nabídku pánské obuvi velikosti 50 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikost UK 15.

Pánská obuv vel. 51 - 55
Pánské velikosti nad 50 jsou už "nadměr v nadměru". Největší boty na světě vyrábí již jen několik málo značek u nás reprezentované trojicí New Balance, Meindl a Jomos.

  • Meindl specializující se na špičkovou outdoorovou obuv s voděodolnými Gore-Tex membránami nabízí boty do velikosti 52.
  • Jomos nabízející dokonale pohodlnou obuv vyráběnou vysoce odolnou technologií přímého nástřiku končí velikostí 53.
  • New Balance pak dokáže obout i skutečné obry s velikostí bot do čísla 55. 

Kompletní nabídku pánské obuvi velikostech 51 až 55 naleznete ZDE.
V britském značení se jedná o velikosti UK 16, 17 a 18 (v případě specifického číslování New Balance pak 15,5; 16,5; 17,5; 18,5; 19,5).

 

Délka obuvi značená její velikostí však pro zákazníky s větším chodidlem nemusí být vždy dostačující údaj. Velmi důležitou roli v nadměrných velikostech hraje i šíře bot. Vše o šířkách obuvi se dočtete v našem předchozím článku.