Jak vybrat kozačky na široká lýtka?

Zima se nezadržitelně blíží a nám se jako každý rok začínají hromadit dotazy na obvod lýtka kozaček. Sice ho v popisku všech kozaček uvádíme, ale problém tkví někde jinde. Spousta dam je bezradná, protože nedokáže sehnat kozačky dostatečně široké na svá lýtka. Jak a jaké kozačky tedy pro širší lýtka vybrat? 

V následujících několika odstavcích Vám v krátkosti představíme, jak na tuto poptávku reagují jednotlivé značky, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a dokonce doporučíme i konkrétní modely kozaček, které udělají radost i dámám s objemnějším lýtkem.

Námi doporučené modely kozaček na širší lýtko naleznete pod článkem.


Strečové gumové vsadky
Pružinky, neboli gumové vsadky po stranách nebo na zadní straně kozaček jsou nejčastějším způsobem, jakým se jednotliví výrobci snaží zajistit, aby jejich kozačky padly co nejvíce dámám.

Samozřejmě velmi záleží na velikosti vsadky. Krátkou úzkou pružinku naleznete na většině kozaček už jen kvůli pohodlnějšímu nazouvání a vyzouvání a pro přesné přizpůsobení lýtku. Nás ale samozřejmě zajímají vsadky velké, které umožňují mnohem větší rozšíření lýtkové části. Typickými zástupci této kategorie jsou kozačky značky Remonte ze speclializované řady Vario, které v nadměrných velikostech nabízíme v černé i šedé barvě. Ve standardních velikostech jsou velmi elegantním příkladem vínové kozačky italské značky Relaxshoe s dvěma velkými roztažitelnými vsadkami na zadní straně lýtka.

Výhodou tohoto řešení je zachování jednoduchého a elegantního designu, přesné přizpůsobení šířce lýtka a z toho plynoucí pohodlí. Nevýhodou tohoto designu je často omezená roztažitelnost vsadky - zpravidla roztažením vsadky přidáte 2-4 cm. To bohužel často nestačí.

 

Překládaný svršek s nastavitelnou přezkou
Alternativním řešením je konstrukce, kdy výrobce do "nastřiženého" svršku namísto gumové vsadky všije větší množství materiálu než je potřeba, které se následně přeloží přes sebe a přepásá páskem s nastavitelnou přezkou. Tím vznikne rezerva, kterou lze dle nastavení pásku libovolně použít k roztažení svršku tak, aby pojmul i širší lýtko.

Příkladem může být model Rieker Vario anebo kozačky od slovenské značky Silhouette, které jsou kromě lýtka rozšířené i v oblasti chodidla - jsou vyráběny v rozšířené šíři H.

Výhodou této konstrukce je často větší kapacita přes lýtko než je tomu u gumových vsadek. Nevýhodou však může být omezená možnost nastavení přezky (nedostatek či nesedící dírky na pásku).

 

Kozačky se šněrováním
Podle našich dosavadních zkušeností nejjistější volbou i pro ta nejširší lýtka jsou kozačky se šněrováním. Nejčastěji se jedná o kozačku, která je vzadu jakoby rozstřižená a spojená šněrováním (spoj je samozřejmě podšitý dalším materiálem, takže Vám do kozačky nefouká :). Výhodou šněrování je maximální přizpůsobivost, možnost roztažení po celé délce kozačky a největší objem.

Naším bezkonkurenčním favoritem jsou šněrovací kozačky Maxam, které u nás v obchode udělaly radost i dámám, které na hledání kozaček již dávno rezignovaly. Alternativu pak nabízí opět značka Remonte s dalším modelem z nám již dobře známé řady Vario.

I toto řešení však má své drobné nedostatky - šněrování se z velké části podřizuje celkový design boty, který pak zůstává relativně konzervativní. Ne každé dámě se také chce kozačky šněrovat a rozvazovat.

 

Gabor - různé velikosti lýtka XS až XL
Zcela odlišný a na trhu unikátní přístup k celé věci zaujala německá značka Gabor známá svým důrazem na dokonalý design i v nadměrných velikostech. Namísto různých specifických konstrukčních prvků Gabor akceptuje, že žádná žena není stejná a každá ženská noha je jinak formovaná. Gabor proto nabízí různé velikosti obvodu lýtka v rozsahu od XS až po XL. Každá žena si tak může vybrat svoji dokonale padnoucí kozačku.

Součástí nabídky Gabor je také řada kozaček Vario, která v rámci dané obvodové velikosti navíc nabízí možnost nastavení v rozsahu 3 cm. Přináší tak výhody i dalších výše uvedených řešení.

Obvod lýtka jednotlivých velikostí naleznete v níže uvedené tabulce. Samotná šířka sáry je pak nejčastěji udávána přímo v názvu daného modelu. Příkladem je námi nabízený elegantní nadměrný model s obvodem lýtka XL.

 

 


Článek se týká produktů:

Nadměrné rozšířené kozačky De Plus na široká lýtka černé 9610-H-LARA

Nadměrné rozšířené kozačky De Plus na široká lýtka černé 9610-H-LARA Nová Kolekce Doprava zdarma
38
39
42
44

Strečové kozačky De Plus pro široká lýtka v rozšířeném provedení - šíře H.

3 890 Kč

Nadměrné kozačky De Plus na široká lýtka černé 9647

Nadměrné kozačky De Plus na široká lýtka černé 9647 Nová Kolekce Doprava zdarma
39
40
43
44
45

Strečové kozačky De Plus pro široká lýtka na podpatku.

3 990 Kč

Nadměrné kozačky De Plus na široká lýtka černé 9610

Nadměrné kozačky De Plus na široká lýtka černé 9610 Nová Kolekce Doprava zdarma
38
39
40
41
42
43
44
45

Strečové kozačky De Plus pro široká lýtka.

3 890 Kč

Nadměrné kozačky Remonte hnědé D8582-24

Nadměrné kozačky Remonte hnědé D8582-24 Doprava zdarma
42
43

Dámské zimní kozačky Remotne Vario membránou a technologií Comfort System.

3 199 Kč

Nadměrné kozačky Remonte černé R4970-01

Nadměrné kozačky Remonte černé R4970-01 Doprava zdarma
42

Dámské zimní kozačky Remotne Vario membránou a technologií Comfort System.

2 999 Kč

Kozačky Rieker černé Y0756-00

Kozačky Rieker černé Y0756-00 Doprava zdarma
37
38
39
42

Kozačky Rieker Vario s elastickou zadní částí.

2 299 Kč

Nadměrné kozačky Gabor XL černé 32.848.57

Nadměrné kozačky Gabor XL černé 32.848.57 Doprava zdarma
43
44

Široké kozačky Gabor na široké lýtko, šíře H.

4 490 Kč

Kozačky Axel černé AXBW076

Kozačky Axel černé AXBW076 Doprava zdarma
38
39
40

Zateplené široké kozačky Axel na široké lýtko.

2 590 Kč

Nadměrné kozačky Josef Seibel Naly 07 černé 79707 VL971 100

Nadměrné kozačky Josef Seibel Naly 07 černé 79707 VL971 100 Doprava zdarma
41

Kožené dámské kozačky s nastavitelnou šířkou lýtka.

2 790 Kč

Nadměrné kozačky Remonte Vario hnědé

Nadměrné kozačky Remonte Vario hnědé Doprava zdarma
42

Nadměrné kozačky Remonte na široké lýtko.

2 699 Kč

Katalog

Novinky

08. 10.

Nejlepší zimní holínky Viking Icefighter opět skladem!

Opět jsme naskladnili oblíbené zimní holínky…

11. 09.

Nová kolekce Columbia podzim/zima 2020

Kompletní kolekcí nadměrné pánské obuvi Columbia…

31. 08.

Nová kolekce Josef Seibel podzim/zima 2020

Naskladnili jsme první modely z kolekce Josef…

Vše o nákupu

Kontakt

info@obuvnadmerna.cz

+420 778 402 359 (po-pá: 8-16)

 

Značky

Co byste u nás zlepšili?
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.